Každá výloha má jiný příběh. 

Seznamte se s lokálními obchodníky a jejich designéry. Co jim soutěž přinesla? Jak se jim spolupracovalo? Co je překvapilo?

Kdybychom si to řešili sami, nikdy by to nedopadlo takhle dobře,” říká ředitelka nadace Veronica. „Nedělali jsme to pro designéry, je to pro nakupující a prodavačky, na jejich komfort se při navrhování často zapomíná,” dodávají Radim a Honza ze studia Hrana.

 

Spolupráce byla perfektní, Nikola mi sedla jako člověk a to je vždycky potřeba. Už teď přemýšlíme nad další úpravou výlohy,” říká majitelka Hůlkárny Renata.

 

Tenhle rok byl náročný, ale nelituju se, měla jsem obrovskou šanci pracovat s úžasnými, vtipnými, talentovanými lidmi... Jsou to moje jedničky, mí vítězové,” říká paní Michaela, majitelka butiku AEL na Panské.

Je jedno, jestli je instalace dobrá nebo špatná, hlavní je ta změna. S tržbami jsme spokojení, možná lidi bláznili, že na Vánoce bude zavřeno, možná je to kvůli té soutěži,” říka Zuzana, spolumajitelka družstva Karat.

„Jsou to rozšířené obzory, máme se od sebe co učit a budeme ve spolupráci pokračovat,” říká Lenka, majitelka Koruna Pralines.

To, že jsme měli ve výloze jednu knihu místo padesáti se na tržbách nijak negativně nepodepsalo. Z reakcí jsme měli obavy, ale nakonec jsme byli příjemně překvapení," říkají majitelé knihkupectví Cesta.

„Lidé si chtějí v dnešní době víc užívat kávu. Tím spíše, když třeba musí zůstat doma. Budou se snažit jít víc po kvalitě, než po jednoduchém levném produktu,” říká Petr, majitel prodejny  s výběrovou kávou Kopi Luwak.

„Celý projekt na první pohled může vypadat čistě a jednoduše, ale je za tím spousta práce a je to propracované do nejmenšího detailu,“ říká Alice z Chytré lékárny.

Stříhání je taky o kvalitě produktů, chtěli jsme sem dostat ty nejlepší. O nich je i instalace ve výloze, kolektiv ZKRAT k tomu vymyslel rodokmen parfémů Penhaligon’s s různými neřestmi,“ říká Rastislav, majitel MR FOX Barber Shop.

Paní majitelka uvítala příliv nových klientů, ledé se na ulici zastavují a ptají se na novou výlohu,“ říkají Natálie a Natálie, designérky výlohy v Budoáru Brno. 

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o unikátní festival, který jako první pracuje s formátem výloh ve městě. Propojuje design s lokálními obchody a zpřístupňuje umění a divadlo v terénu města. Vznikne na jaře 2022 jako rozvinutí soutěže o Výlohu roku. Cílem je zviditelnit kvalitní lokální podniky, podpořit inovativní ekologické přístupy v designu a kultivovat český veřejný prostor. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.