ARCHIV 2020

Kopi Luwak | Design: Huy Pham & Filip Krampla

Thumb_2020_kopi

HUY & FILIP: "Ve výběrové pražírně Kopi Luwak nás nadchl velký výběr kávy, široký sortiment výrobků a hlavně všudypřítomné nadšení do kávy. Majitel nám prozradil, že před mnoha lety zde sídlil showroom automobilů Laurin a Klement. Spojení historických vozů a různorodých strojků na přípravu kávy nás inspirovalo k vytvoření technologického a zároveň poetického odvyprávění jeho příběhu. Čtyři pohyblivé instalace poháněné malým motůrkem tak sledují cestu kávového zrnka od výběru až do servírování."

OBCHOD

Unikátní pražírna Jakuba Fialy nabízí neuvěřitelných 80 druhů čerstvě pražené kávy. Majitel se dřiv zabýval dovozem dřeva z Indonésie, Jižní Ameriky a Afriky a na cestách ho zaujal přístup místních obyvatel ke sbírání a pražení káv pro vlastní potřebu. Rozhodl se, že chce podobný zážitek zprostředkovat v Česku a začal dovážet prémiovou cibetkovou kávou, která tvoří i název podniku – Kopi Luwak. Majitel si zakládá na nejlahodnějších a světově ceněných kávách a jejich kvalitní přípravě. Kvůli tomu nabízí i různé nástroje na zpracování kávy i pronájmy kávovarů. V Kopi Luwak najdete všechno, co potřebujete k tomu nejlepšímu zážitku z pití kávy. A to v cenově různorodé nabídce, ze které si vybere každý. Jestli vám Kopi Luwak něco připomíná, ale nejste si jistí – ano, jde o typ kávy, která dělá z trusu divokých cibetek. Majitel má sám za sebou několik takových sběrů v divočině, takže se nebojte, produkty cibetek pěstovaných v zajetí tu nenajdete. 

ADRESA: Rašínova 10
> kopiluwak.eu

Huy Pham & Filip Krampla

Dva designéři – kamarádi, kteří se potkali při studiu produktového designu na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Od té doby spolupracují na různých projektech od nábytku po produkty, u kterých se snaží hledat funkční a estetická řešení.

> huypham.eu
> krampla.cz

Snímek-obrazovky-2020-08-04-v-10.25.26
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_06
Snímek-obrazovky-2020-08-04-v-10.25.15
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_07
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_08
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_09
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_pham_Filip_Krampla
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_05
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_03
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_04
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_10
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_02
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_12
Vyloha_roku_2020_Kopi_Luwak_Huy_Pham_Filip_Krampla_11

ODBORNÁ POROTA: Fantastické detaily a precizní dotažení, evidentní zápal pro technické řešení a racionální přístup. Výloha dobře funguje jak ve dne, tak v noci, odlesky díky materiálovému řešení dodávají specifickou vizuální hodnotu. Instalace prezentuje proces výroby kávy, ale zpracováním zároveň chytře odkazuje k různým mlýnkům a strojkům ze sortimentu obchodu.

ROZHOVOR

VÍCE O DESIGNÉRECH

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru ve městě. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přimo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.