ARCHIV 2020

MR FOX | Design: ZKRAT

Thumb_2020_MRFOX

ZKRAT: "Bez pozorovatele výloha ztrácí smysl. Naše minibajky ožívají s každým, kdo se nebojí přistoupit blíž a stát se jejich součástí."

OBCHOD

MR FOX byl otevřen v roce 2016 a patří mezi zakládající barber shopy brněnské barber shopové scény. Jeho majitel, Rastislav Velecký zde zosobnil svoji zálibu v tradičních pánských rituálech pečujících o vlasy a vousy. Nejkvalitnější pánskou kosmetiku a parfémy dováží pro své klienty přímo z Anglie. V roce 2015 se mu podařilo získat ojedinělé povolení pro prodej od anglické značky parfémů Penhaligon's. Tato značka stará 150 let má 2 královská oprávnění, což je garant kvality, který může udělit pouze britská královská rodina a patří mezi deset nejlepších parfumerií na světě.

ADRESA: Novobranská 532/20
> MRFOX.cz

ZKRAT

Potkali se jako studenti v Ateliéru grafického designu a multimédií na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. V rámci ateliéru i mimo něj si začali navzájem vypomáhat a spolupracovat na různých vizuálních projektech. Všechny je spojuje láska k umění a moderním technologiím, které ve svých pracích často využívají. Vytváří interaktivní díla tak, aby pozorovatelé byli zároveň i účastníky a aby si kromě vizuálního zážitku odnesli také myšlenku.
> @hiiampadik
> @sam_cyan
> @gustlek
> @number.55

Vyloha_roku_2020_MRFOX_ZKRAT_01
Vyloha_roku_2020_MRFOX_ZKRAT_02
Vyloha_roku_2020_MRFOX_ZKRAT_03
Thumb_2020_MRFOX
Vyloha_roku_2020_MRFOX_ZKRAT_04
Vyloha_roku_2020_MRFOX_ZKRAT_05
Vyloha_roku_2020_MRFOX_ZKRAT_07
Vyloha_roku_2020_MRFOX_ZKRAT_06
Vyloha_roku_2020_MRFOX_ZKRAT_08

ODBORNÁ POROTA: Instalace měla nesnadnou výchozí pozici, neboť předchozí výloha i interiér byly skvěle řešené, a tak bylo těžší s nimi držet krok. Instalace funguje méně marketingově, ale porota ocenila zápal a chuť přinést něco nového v oblasti interaktivní instalace. Geek instalace také určitě přilákala pozornost odlišného publika, než je pro obchod obvyklé, což je jedině dobře.

ROZHOVOR

VÍCE O DESIGNÉRECH

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.