ARCHIV 2020

Chytrá lékárna | Design: Porigami

Thumb_2020_lekarna

TEREZA: "Hydratace je jednou ze základních a nejdůležitějších péčí o pleť. Dermocentrum lékárny na Kobližné nabízí zejména přípravky francouzských značek Vichy a La Roche-Posay vyrobených z minerálních vod. Obě vitríny Dermocentra zobrazují hydrataci, tedy životadárnou vodu ve dvou různých podobách. Jedna výloha ukazuje neklidné vlny, druhá pak klidnou vodní hladinu. Tak jako se klid i neklid v životě doplňují, tak i jedna výloha doplňuje druhou. Klidná voda je vyrobená z inverzních tvarů neklidných vln."

OBCHOD

Jsme původní brněnská firma a myslíme si, že lékárna má být vlídné a přátelské místo, kde se člověk cítí dobře. Proto si zakládáme na přátelském a laskavém přístupu a neobyčejné péči a věříme, že také úsměv jde ruku v ruce s prevencí a uzdravením. Naším posláním je pomáhat. Neobyčejná osobní péče je pro nás způsob, jak to dělat co nejlépe.

ADRESA: Kobližná 2
> chytralekarna.cz

Porigami

Její secesní vitráže, historizující cimbuří i futuristické konstrukce působí nesmírně subtilně. Až se nad tou křehkostí tají dech. Architektka Tereza Hradilková totiž staví své projekty z papíru. Nápad, který vznikl během mateřské v Tokiu, už pár let pomáhá budovat exkluzivní byznys – a Tereza s ním oslovuje prémiové klienty v Česku i v zahraničí. Velkorysé, výpravné motivy obvykle autorka vtěsná na prostou papírovou čtvrtku, kterou pak s pomocí laseru, lepidla a kreativity přetváří v originální malá díla.
> porigami.com

Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_09
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_13
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_10
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_08
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_06
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_02
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_03
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_18
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_15
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_19
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_14
Vyloha_roku_2020_Chytra_lekarna_Porigami_17

ODBORNÁ POROTA: Výloha patřila k nejprofesionálněji zpracovaným, technicky byla skvěle provedená. Povedlo se také dobře zapracovat složité překážky jako je např. viditelná klimatizace. Je škoda, že krásnou atmosféru nedoplnilo nějaké úderné sdělení, elegantní typografie nebo něco, co by diváka vtáhlo hlouběji a sdělilo informaci o vystaveném produktu.

ROZHOVOR

VÍCE O DESIGNÉRECH

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.