POLAGRAPH + Mikolášková&Drobná

WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_MIKOLASKOVADROBNA_-FOTO_viola_hertelova_01

"Najdi Polagraph – objev Brno! Protože se prodejna Polagraphu přestěhovala na novou adresu, kde není výloha, musely jsme k zadání přistupovat trochu jiným způsobem. Naším úkolem bylo na malém prostoru bývalé výlohy v Jezuitské informovat o změně adresy a současně na nové adrese a místě malého nádvoří vytvořit objekt, pomocí kterého bude jasné, že je zákazník na správném místě. Celkový koncept jsme proto pojaly jako malou "bojovku" objevování zajímavých lokací města Brna po cestě od původní adresy prodejny na novou. Původní výloha na Jezuitské je pojata formou tabule s informací o nové adrese a s jednoduchou grafikou plánku cesty a mapy. Jelikož je Polagraph obchodem specializujícím se na prodej analogových fotoaparátů, využily jsme toho a vytvořily záznamy ze své cesty v podobě malých polaroidů, na kterých jsme zachytily zajímavé lokace z okolí obchodu. Objekt ve formě vlajky a ukazatele na konci trasy je pak pojat jako bod značící informaci "jste v cíli!" Celý koncept má potenciál přerůst např. ve formu propagační akce, během které bude Polagraph půjčovat své polaroidy a lidé budou moci soutěžit o co nejoriginálnější fotografii z Brna.  

Polagraph

Polagraph je parta nadšenců do klasické fotografie a Polaroidu. Mají malý obchůdek v Praze a v Brně, foťáčky renovují, prodávájí, půjčují a především na ně sami fotí. Také vyvolávají filmy, tiskou a rámují fotky.

ADRESA: Stěhování z Jezuitské 3 na Dominikánskou 9
Polagraph.cz

Mikolášková&Drobná

Kristýna Mikolášková a Tereza Drobná společně vystudovaly design na ČVUT v Praze. Kristýna následně vystudovala UMPRUM v ateliéru K.O.V pod vedením prof. Evy Eisler a Tereza začala působit jako designér pro Preciosa Lighting. Od roku 2021 společně tvoří designérské duo Mikolášková&Drobná. S prvotní kolekcí Scene Collection, která byla představena v rámci mezinárodní výstavy Designblok 2021, získaly nominaci na Ceny Designbloku 2021 v kategorii Nejlepší instalace designéra nebo designérského studia. Autorky byly současně zařazeny do výběru mladých talentů Erste Premier Talent Display. Kolekce též získala ocenění za Nejlepší instalaci v rámci festivalu Czech Design Week 2021, získala Cenu médií v soutěži Best in Design a Czech Grand Design v kategorii Objev roku.

WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_MIKOLASKOVADROBNA_-FOTO_viola_hertelova_07
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_MIKOLASKOVADROBNA_-FOTO_viola_hertelova_06
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_MIKOLASKOVADROBNA_-FOTO_viola_hertelova_01
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_MIKOLASKOVADROBNA_-FOTO_viola_hertelova_03
WINDOW_POP_VYCHAZKA_POLAGRAPH_FOTO_KAROLINA_KADLCAKOVA_06
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_MIKOLASKOVADROBNA_-FOTO_viola_hertelova_05
WINDOW_POP_VYCHAZKA_POLAGRAPH_FOTO_KAROLINA_KADLCAKOVA_02
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_MIKOLASKOVADROBNA_-FOTO_viola_hertelova_02
WINDOW_POP_VYCHAZKA_POLAGRAPH_FOTO_KAROLINA_KADLCAKOVA_01

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Chcete podpořit naši činnost? Můžete nám přispět na transparentní účet naší neziskovky Naše kultivovaná města 6807965003/5500. Děkujeme!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o festivalu.