ARCHIV 2019

DROGERIE NA ORLÍ + design: KOGAA

01-8

KOGAA: "Při pohledu na škálu produktů Drogerie na Orlí do očí nejvíce bila různorodost nabízených produktů: od vlasové kosmetiky přes zahradnické pesticidy až po chemické brýle. Různá grafická identita každého výrobku dávala výloze chaotický a neupravený vzhled. Proto se ústřední ideou naší nové instalace stal obsah výrobků bez vnějšího obalu. Návštěvníci budou moct nahlédnou do průhledných nádobek plných barevných kapalin – nehybných i tekoucích. A i díky práci se světlem jsme dosáhli až laboratorní estetiky."

OBCHOD

Původně zde byla restaurace, drogerii, která zde sídlí dodnes, založil německý obchodník v roce 1906. V roce 1990 ji převzal a zrekonstruoval Lubomír Dokoupil, jehož syn Petr jí provozuje nyní.

KOGAA

Architektonické studio KOGAA tvoří Alexandra Georgescu spolu s Tomášem Kozelským a Viktorem Odstrčilíkem. První projekt studia, The Distillery – Social Reactor, vytyčil jejich zájem o celkový rozvoj a utvrdil je v tom, že budovy ovlivňují celé komunity, ekonomiku a mají zásadní vliv na prostředí. U každého projektu myslí na jeho dopady, proto v portfoliu studia KOGAA najdete zásahy do města s cílem udržitelného rozvoje a obnovení nevyužívaných zařízení.

Portfolio najdete na jejich webu.

 

04-6
02-9
06-2
03-8
07
10
09
05-4
13
12
Processed with VSCO with m5 preset
16
14
15

ODBORNÁ POROTA:

Jde o čisté architektonické řešení s originálním nápadem očistit výlohu od změti obalových designů. Instalaci doplňují nápisy ve stylu šíleného vědce – je škoda, že poznámky nebyly věnovány byznysu a obchodu samotnému – například extrémně nízkým cenám a speciálním produktům, které jsou pro prodejnu jedinečné a přitahují k ní nejvíce zákazníků.

Oceňujeme, že je výloha oboustranná a vnitřní část funguje skvěle a daří se propojit čistý designový přístup a retro řešení interiéru obchodu samotného. Bohužel se nepodařilo využít originální estetickou hodnotu starých tradičních výrobků s velice specifickým designem, kterými je drogerie výjimečná. Například kelímky z 80. let, které se v obchodě stále prodávají a nesou svébytnou estetickou hodnotu.

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.