ARCHIV 2020

Knihkupectví Cesta | Design: Pavla Štefanová

Thumb_2020_cesta

PAVLA: "Tato výloha útulného knihkupectví je tak trošku cestou představivosti a má vyvolat otázky k jejímu smyslu. Hlavním záměrem s přáním klienta v tomto případě nebylo vystavit co nejvíce knih, ale nějakým způsobem upoutat zrak kolemjdoucích. Ústředním bodem výlohy je reklama nedávno vydané knihy Selfíčka od autora Marka Váchy umístěná před zrcadlem. Černá konstrukce, tvořící jednotné pozadí, může do budoucna sloužit k zavěšení a vystavení více knih. Velká část použitých materiálů v této instalaci je také z recyklovaných zdrojů a využívá RGB LED světla, u kterých se dá změnit barva."

OBCHOD

Jsme malé, rodinné knihkupectví, které nabízí čtenářům to nejlepší z oblasti beletrie, poezie, dětské knihy, psychologie a zároveň jsme místem s nejširším sortimentem křesťanské literatury v Brně. Knihy do prodejny pečlivě vybíráme, známe je a snažíme se spolu se zákazníkem vybrat knihu na míru. A proč zrovna Cesta? Vznikli jsme hned po převratu ze samizdatu a jsme moc vděční, že jsou pro nás knihy součástí naší životní cesty jako cesty hledání. Toužíme rozšiřovat naše poznání světa, hledat, jak to tedy vlastně je a když na nějaký záblesk narazíme, tak se o něj rádi s našimi zákazníky podělíme. Již 30 let společně putujeme, tak se těšíme na každého čtenáře, který do naší cesty vykročí.

ADRESA: Rašínova 126
> cestabrno.cz

Pavla Štefanová

Pavla je designérka, která získala bakalářský titul v interiérovém designu na Glasgow School of Art. Má více než tři roky pracovních zkušeností pro významné architektonické firmy v Londýně a Česku. Pavla je nezávislý profesionál a momentálně pracuje především na designu interiérů komerčních budov, kanceláří a obytných prostor. Také se zabývá malbou a udržitelným designem.

Vyloha_roku_2020_Knihkupectvi_Cesta_Pavla_Stefanova_03
Vyloha_roku_2020_Knihkupectvi_Cesta_Pavla_Stefanova_04
Vyloha_roku_2020_Knihkupectvi_Cesta_Pavla_Stefanova_02
Vyloha_roku_2020_Knihkupectvi_Cesta_Pavla_Stefanova_07
Vyloha_roku_2020_Knihkupectvi_Cesta_Pavla_Stefanova_05
Vyloha_roku_2020_Knihkupectvi_Cesta_Pavla_Stefanova_09
Vyloha_roku_2020_Knihkupectvi_Cesta_Pavla_Stefanova_08
Vyloha_roku_2020_Knihkupectvi_Cesta_Pavla_Stefanova_10

ODBORNÁ POROTA: Výloha je výrazná, jednoduchá a perfektně provedená. Motiv vycházející z knihy je skvělý nápad, podtrhuje zaměření podniku i bestselleru. Koncepce temnoty, zaměřená na minulost a budoucnost jako podstatu názvu knihkupectví "Cesta", je dobrým protipólem obyčejným instalacím knih na stojanech.

ROZHOVOR

VÍCE O DESIGNÉRECH

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.