ARCHIV 2019

Cult of the Road + design: Vojtěch Čižmář

05-1

VOJTĚCH: "Vlakem do lesů, pryč z města. Surrealistická trampská scéna laděná do oranžové, ve které se utábořila trička a čepice kluků z Cult of the Road. Všechny objekty jsou vyrobené z kašírky, což je technika recyklující staré noviny, kterým za pomocí Herkulesu můžete vdechnout až bizární rozměry a tvary. Protože díky přírodě je městský člověk živ. Přiznejte si však, kdy naposledy jste spali pod širákem?"

OBCHOD

Cult of the Road je brněnská streetwearová značka založená v roce 2013. Zprvu jako fiktivní projekt, který se postupem času plně realizoval napřed jako eshop a později (v roce 2017) i jako kamenná prodejna na ulici Pekařská. Inspirováni pohybem všeho duhu, po cestách klikatých i rovných, prašných i metaforických, na skejtu nebo v buracejícím stroji, dál se snažíme dělat kvalitní lokální brand.

VOJTĚCH ČIŽMÁŘ

Tvorbou Vojtěcha Čižmáře se prolíná pop art a street art. Je designér, učitel výtvarky a skaut. Strávil čas na JAMU v ateliéru audiovizuální tvorby a taky na katedře výtvarné výchovy PdF MU, kde nasbíral důležité zkušenosti. Drží se hesla navrhovat věci cestou nejmenšího odporu a jednoduše jako dítě. Protože jej podle vlastních slov děti, které vede nebo učí, vždycky dokážou přesvědčit o tom, že v jednoduchosti je krása.
 

V HODNOCENÍ VEŘEJNOSTI ZÍSKALA VÝLOHA 305 HLASŮ A UMÍSTILA SE NA 1. MÍSTĚ
 

vylohy-vote-winner-award-badge
05-1
04-1
03-1
01-1
02-1

ODBORNÁ POROTA:

Instalace není zcela vyčištěná jako v design shopu, takže dobře navazuje na podstatu streetwear obchodu. Jde o jiný přístup a také jiný typ provozovny, takže je dobré, že designér navazuje na skutečnou koncepci a posouvá městskou módu na trochu jiný – trampský – směr.
Skvělé jsou nápady s rukama, psem, houbami – instalace dělá obchod přístupnější i generaci, která by možná měla ke koncepci obchodu daleko. Na druhou stranu imitace přírody (listy apod.) velice rychle stárne a působí málo odvážně. Přírodní prostředí možná mohlo být řešené víc metaforicky s ještě větším odvázáním se do surrealismu, například volbou originálních materiálů.

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.