ARCHIV 2020 

Klenoty KARAT | Design: Lexová & Smetana

Thumb_2020_Karat_04

LEXOVÁ & SMETANA: "Lidské ruce, které si prohlíží a zkouší šperky, vrhají na prodejní pult tmavé stíny. Tyto stíny se staly naší hlavní inspirací. Přenášíme je do výlohy pomocí videoprojekce a vytváříme iluzi stínohry rukou, které se ve snové krajině po šperku žádostivě natahují. Ruce jsou pro nás prostředkem komunikace, poznání i tvorby. Právě ruční práce umožňuje vytváření tradičních šperků Karat."

OBCHOD

Prodejní prostory vlastní KARAT, družstvo, které letos v říjnu oslaví 75 let svého vzniku. Pod názvem KARAT je prodejna šperků na ulici Masarykova č. 2 již od roku 1952. Tato prodejna nabízí zlaté a stříbrné šperky, převážně vlastní výroby, výrobu šperků na zakázku, opravy zlatých a stříbrných šperků. Jako jedna z mála firem zlatíme, stříbříme a rhodiujeme šperky, ale i drobné technické součástky a části hudebních nástrojů a také devocionální předměty, které často i renovujeme.

ADRESA: Masarykova 2
> karatbrno.cz

Lexová & Smetana

Vše začalo společným projektem Mirror stage v roce 2018, jejich spolupráce však trvá dodnes. Přátelé, které spojuje stejné estetické cítění, pohled na svět nebo láska ke kávě.

Terezie Lexová
Studentka Produktového designu na UMPRUM, se smyslem pro detail a načasování. Mezi její tvorbu patří slavnostní nádobí Zahradní Slavnost , modulární koupelnové baterie pro Gessi nebo kožené lehátko Second Skin.

Štěpán Smetana
Absolvent UMPRUM, současný asistent ateliéru Skla na FUD UJEP. Detailista a technický support každého projektu. Mezi jeho tvorbu patří projekt Statika, pohybující se na hraně produktového a konceptuálního designu, nebo skleněné kolekce Beginning a Still life vzniklé ve spolupráci se Sebastianem Kitzbergerem.

> lexovasmetana.cz

Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_schuzky-1
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_04-1
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_05-1
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_03-1
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_02-1
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_10
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_12
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_11
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_09
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_08
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_06
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_13
Vyloha_roku_2020_Karat_klenoty_Lexova_Smetana_14

ODBORNÁ POROTA: Nápad je originální, jednoduchý a celková instalace odpovídá zaměření podniku – kombinuje tradici s lidovostí, neaspiruje na příliš okázalý luxus. Je škoda, že se designérům nepodařilo instalaci technicky dotvořit pro fungování během slunečných dní, aby stíny byly skutečně výrazné a poutavé.

ROZHOVOR

VÍCE O DESIGNÉRECH

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.