MOTMOT + NOVAVITA

WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_NOVAVITA_-FOTO_viola_hertelova_07

"NOVAVITA znamená nový život. Věříme v materiálovou reinkarnaci. V Novavitě to vždy začíná odpadem a končí novým materiálem. Milujeme vytvářet materiály, které vypráví příběh a stávají se tak osobními. Jelikož je letošním tématem festivalu Window Pop udržitelnost, rozhodli jsme se využít odpadní suroviny samotného obchodníka (pražírny Motmot). Jejich kávovou sedlinu jsme použily jako hlavní ingredienci pro výrobu 100% recyklovaných podsvicých panelů, které tvoří ústřední prvek celé výlohy. Výrobní postupy pro vytvoření těchto panelů v mnoha ohledech navazují na výrobní postupy pražení kávy a byly inspirovány ručním řemeslem, které se k oběma postupům váže. Každý z panelů je unikátní a jedinečný, stejně jako každé zrnko kávy z pražírny Motmot. Podsvícením těchto textur jsme se snažily přinést do ulic pocit tepla a pohody, které jsou s kavou často spojované. Těší nás, že tyto počáteční úpravy výlohy vedly k zamyšlením se nad celým prostorem obchodu a představyjí pouze první fázi plánovaných úprav."

MOTMOT

MOTMOT je pražírna kávy založená čtyřmi bratry. Nabízí výběrovou kávu z celého světa. Praží ji jako hořko-sladké kávy na espresso, i ovocité a šťavnaté na filtr.

ADRESA: Masarykova 12
MOTMOT.cz

NOVAVITA

Novavita je materiálová laboratoř. Věříme v materiálovou reinkarnaci. Nadčasový design je srdcem všeho, co děláme. Naše poslání je jednoduché, vytvářet hravé a udržitelné předměty a materialy, které napomáhají k čištění planety. Proto jsou všechny naše produkty vyrobeny z odpadu nebo recyklovaných materiálů. Každý náš produkt je vyráběn na míru pro koncového uživatele a tak plně personalizovatelny. Novavita je sesterskou spolecnosti firmu Identity Designers, ktera se zabyva architekturou a interierovym designem, takze ma i Novavita in-house designery.
Novavita.design

WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_NOVAVITA_-FOTO_viola_hertelova_02
WINDOW_POP_VYCHAZKA_MOTMOT_FOTO_KAROLINA_KADLCAKOVA_11
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_NOVAVITA_-FOTO_viola_hertelova_09
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_NOVAVITA_-FOTO_viola_hertelova_04
WINDOW_POP_VYCHAZKA_MOTMOT_FOTO_KAROLINA_KADLCAKOVA_12
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_NOVAVITA_-FOTO_viola_hertelova_03
WINDOW_POP_VYCHAZKA_MOTMOT_FOTO_KAROLINA_KADLCAKOVA_13
WINDOW_POP_VYCHAZKA_MOTMOT_FOTO_KAROLINA_KADLCAKOVA_08
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_NOVAVITA_-FOTO_viola_hertelova_08
WINDOWPOP_DESIGN_AWARD_2023_DESIGN_NOVAVITA_-FOTO_viola_hertelova_07

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Chcete podpořit naši činnost? Můžete nám přispět na transparentní účet naší neziskovky Naše kultivovaná města 6807965003/5500. Děkujeme!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o festivalu.