ARCHIV 2020

AEL | Design: Final_final

Thumb_2020_AEL_02

FINAL_FINAL: "Po poznání příběhu paní Michaely jsme se rozhodli oprostit od ambice designování výlohy a aktivně jí pomoct z rozcestí, na kterém se ocitla. Tlak okolností vyústil v nutnost blízkého stěhování obchodních prostor ze samotného centra v Panské ulici na ulici Pekařská. Za pomoci myšlenkové smyčky pracujeme formou video instalace s oběma výlohami současně. Na Panské ulici je přehráván záznam z brigády věnované fyzickému čištění nového prostoru ulice Pekařská, čímž stávající zákaznice připravujeme na přesun butiku, a skrze video zároveň promujeme outfity sestavené paní Michaelou a produkty, které prodává. Naopak v nově zprovozněné výloze na Pekařské ulici představujeme sortiment a filosofii původního butiku z ulice Panská, jež paní Michaela hodlá poskytnout v novém sousedství."

OBCHOD

Značku AEL založila před 15 lety Michaela Svobodová.
„V té době jsme se zabývali zejména velkoobjemovým šitím, zakázkovým šitím a autorskou tvorbou. Během prvních 10 let jsme působili na ulici Opletalova v prodejně, kterou naše firma zrekonstruovala a rozšířili jsme prodej módních doplňků, kabelek, šálů, šátků a výrobu bižuterie."

Od roku 2004 se zabývají prodejem bižuterie velkoobchodně. Dvakrát v roce v roce vystavují na BVV Styl-Kabo, kde se setkávají s klienty nejen z ČR, ale také ze Slovenska, Rakouska, Německa.

V současné provozovně dochází k častým změnám majitelů nemovitosti i výše nájmu, proto se v lednu 2021 prodejna přesune na ulici Pekařská 392/29. „Nevyhledávám obchodní centra, protože preferujeme individuální přístup ke klientovi. Rádi bychom, aby centrum Brna, stejně jako jiná velká Evropská města, bylo lákavé nejen kvůli kavárnám, restauracím a barům, ale aby zde lidé také získávali novou inspiraci z obchodních výloh a mohli nakoupit různorodé módního oblečení a doplňky."

ADRESA: Panská 6 + Pekařská 29
> aelcz.cz

Final_Final

Skupina architektů zabývající se instalacemi a eventy založenými na lokálním (versus globálním) kontextu současné architektury, urbanismu a společnosti. Společně vystudovali Fakultu architektury VUT Brno a podíleli se na dramaturgii kulturního prostoru Praha v Brně.

Vyloha_roku_2020_AEL_FINAL_FINAL_01
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_05
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_07
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_03
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_04
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_06

AEL Panská

Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_09
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_08

AEL Pekařská (stěhování v lednu 2021)

Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_11
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_12
Vyloha_roku_2020_AEL_PEKARSKA_FINAL_FINAL_10

AEL Pekařská PŘED a PO

Vyloha_roku_badge_honorable_mention_2020

ODBORNÁ POROTA: Složitá situace paní majitelky Michaely byla transformována ve skvělé koncepční řešení nejen podnikatelského problému, ale též instalace ve výloze. Stěhování podniku je pojato jako hra a nová šance, ne jako složitý a riskantní krok. Final_Final se povedlo zaznamenat původní brand a zároveň pomoci vytvořit nový. Je to silný příběh a skvěle dotažený koncept. Ostatní instalace řeší spíše různé formální přístupy k designu, ale zde nastal úplně jiný typ uvažování a vznikla instalace velice specifická. Nabídnutí pomocné ruky, risk a upozadění vlastní designové ambice je oceněno HONORABLE MENTION.

ROZHOVOR

VÍCE O DESIGNÉRECH

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.