ARCHIV 2019

Polagraph + design: Hana Kotulánová

05

HANA: "Ústředním motivem celé instalace se stává legendární fotoaparát Polaroid OneStep, přesněji jeho papírová maketa, která je zavěšená v první menší výloze. Z fotoaparátu ale místo fotky vychází pruh papíru, který představuje proces tvorby fotografie. Pruh přechází z jedné výlohy do druhé, kde se tvaruje v siluetu brněnského Petrova a mizí někam do dáli.

Proužek zároveň volně interpretuje logo značky. Motiv Petrova vyhovuje přání pořadatele a barvy vlajky města Brna, červená a bílá, se navíc přesně shodují s firemními barvami Polagraphu. Pro samotný obchod byl zásadní model fotoaparátu, který vybrali sami kluci."

OBCHOD

Polagraph je parta nadšenců do instantní fotografie, Polaroidu a Instaxu. Mají malý obchůdek v Praze a v Brně, foťáčky prodávájí, půjčují a především na ně sami fotí.

HANA KOTULÁNOVÁ

Hana má ráda kávu, Moravu a longboard. Nevystudovala design ani výtvarku, její práce je intuitivní záliba a hra. Pracuje výhradně s papírem, protože ji fascinuje jeho variabilita. Sama se za designérku nepovažuje, ale její tvorba se tak dá popsat. Ráda navrhuje večírky na přání – baví ji barvy, silná výrazovost a humor a přesně to se taky snaží do své práce promítnout. Najdete ji pod názvem jejího studia: Papírek & večírek.

03
02
01
05
04
image3
image2
image2-1-e1570180583908

ODBORNÁ POROTA:

Nápad se siluetou Petrova je efektní a poutavý. Škoda je, že se nepodařilo dotáhnout technické řešení v detailech. Autorka obvykle pracuje s papírem, možná by ale vyznění bylo lepší, kdyby naopak výjimečně médium papíru opustila. Nápadu nesvědčí také přítomnost dalších prvků dole vespod výlohy – optimální by bylo se s majitelem lépe dohodnout na prostoru pro aktuální akce a instalaci – zbytečně si konkuruje soutěžní řešení a provoz obchodu. Není také příliš vidět zaměření obchodu. Část poroty viděla instalaci jen jako intervenci a ne jako celek, části poroty se líbila práce jen s horním prostorem výlohy, kde instalace zaujme a plní svůj účel upoutat pozornost.

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru v Brně. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přímo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.