ARCHIV 2019

OPTIKA RICHTER + design: NAHAKU

06-1

NAHAKU: "Oko je prý okno do duše. Tak jaká je ta tvoje?"

OBCHOD

Optika Richter je brněnská firma s tradici od roku 1991. Nabízí špičkovou úroveň vyšetření zraku, brýlové obruby známých značek i modely vyrobené přímo na míru zákazníkovi. 

NAHAKU

NAHAKU se dívá na svět designu trochu jinýma očima. Dává nový smysl jinak nechtěnému materiálu. Studio tvoří dva mladí designéři z Brna. Portfolio a kontakt najdete na jejich webu.

 

VÝLOHA ZÍSKALA PRVNÍ MÍSTO V HODNOCENÍ ODBORNÉ POROTY. 

vylohy-jury-winner-award-badge
71868845_2506313756151513_253065627768455168_n
03-7
70511850_544622062949765_8648359238285918208_n
05-3
06-1
04-5
02-8

ODBORNÁ POROTA:

Faktem je, že zde majitel poskytl opravdu skvělé podmínky pro design. Má kvalitně a koncepčně řešený interiér. Designérům se ale povedlo čistotu obchodu neotřelým způsobem narušit i doplnit. Výloha má nápad, zaujme na první pohled a pracuje přímo s produktem obchodníka. Jde navíc o originální přístup – mohly být vystaveny jen brýle, ale designéři šli dál do základního principu produktu a vystavili nepoužité čočky (v podstatě odpad přímo z obchodu). Může zaujmout mezigeneračně jak malé dítě, které proběhne kolem, tak lidi v produktivním věku a starší generaci. Instalace je natolik v souladu s obchodem, že je možné si představit, že tam zůstane opravdu dlouho.

Velké plus je také to, že se autoři rozhodli překročit svoje hranice a spojit se s programátorem, který vyřešil pohyblivé řešení otáčejících se hlav. Škoda jen, že se nepodařilo dořešit technické detaily, například fakt, že instalace vydává při provozu nepříjemné zvuky. To, že je výloha v pohybu spíš večer, je sice neplánované, ale skvěle dokresluje tajemnou atmosféru matrixu a podivných předmětů, které ožívají, když se nikdo nedívá – dává to instalaci nový rozměr.

Jde o skvěle koncepčně řešené dílo, které navíc překračuje rámec toho, co by člověk ve výloze očekával – pracuje i s pohybem a světlem. Proto se porota shodla, že si zaslouží nejvyšší ocenění.

Všechny soutěžní realizace

Klenoty KaratProject type

BudoárProject type

MR FOXProject type

Chytrá lékárnaProject type

Pralinky KorunaProject type

Knihkupectví CestaProject type

Kopi LuwakProject type

AELProject type

HůlkárnaProject type

Nadace VeronicaProject type

ZOOPLUSProject type

Drogerie na OrlíProject type

Optika RichterProject type

Oříšky na ČeskéProject type

VavavoomProject type

Cult of the RoadProject type

PolagraphProject type

Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu a nic vám neunikne!

Co je to WINDOW POP?

Jde o festival věnovaný veřejnému prostoru ve městě. Propojujeme udržitelný design, architekturu a umění přimo v prostoru města. Vizí je město, které je ekologické, inkluzivní, bez bariér a s atraktivními lokálními obchody. Jsme spolek a sice nás to neuživí, ale neskutečně nás to nabíjí! Více o projektu.